Teknoloji ile Evinizi İşyerinizi Güvenlik Altına Alın

Ziynet eşyası olarak değerli saydığımız ne varsa onları korumak için çabalıyoruz. Sağlığımızın kötüleşebileceğini düşünerek kendimize ve sevdiklerimize güven altına almak için yatırımlar yaptırıyoruz. Araç alıyoruz, hasar ihtimalini düşünerek kasko, trafik sigortası vs. tedbir olarak gerekli ne varsa parasal olarak düzenli olarak yapıyoruz. Kimi zaman bu parasal sıkıntı yaratsa da önemini anlayabiliyor ve itiraz etmiyoruz. Bu sırada aracımızın düzenli bakımlarını yapıyor ve günlük önlemlerimizi alıyoruz; sigortaya güvenerek canımızı ve malımızı tehlikeye atmıyoruz.

Alarm sistemleri Evlerimizi İşyerlerimizi bir de yaşam alanlarımızı korumaya çalısan Bütün insanlar bir arada oldukları alanları Elbette evimizin de güvenliğine özen gösteriyoruz; dışarıya çıkmadan önce doğalgaz ocağını, pencereyi iki kez kontrol ediyoruz; yatarken o özenle seçtiğimiz kapımızı 2-4 farklı kilit sistemi olan çelik kapılarımızı iyice kilitliyoruz; tatile çıkarken kimimiz aydınlatmaları açık bırakıyor hırsızı kandırmak için, kimimiz komşuları evi emanet ediyoruz. Tabi ki güvenlik güçleri var bir de polisler var, itfaiye var, belki oturduğumuz sitenin kendi görevlileri var. Ama herşeye rağmen hırsızlık, yangın veya su baskını yine olabiliyor.

Alarm sistemleri güvenlik güçleri veya sigortalarımız olay sonrası kurtarma timleri değildir; evlerimizi, iş yerlerimizi, yani canlarımızı korumazlar. Fakat olası bir tehlikeyi çok kısa süre içinde fark edip gerekli tedbirleri alabilmemizi, büyük zararlar almadan sorunu atlatabilmemizi sağlarlar. Yollardaki ikaz tabelaları gibi, bünyemizin büyük bir hastalığın çok öncesinde ağrılarla, sızılarla bizi uyarması gibi… Mutfaktaki bir duman gaz sensörü bütün evi sarabilecek ciddi bir yangından kurtarır, kapıdaki dış alan sireni belki hırsızı caydırır belki bizi uyandırır veya alarm merkezleri ile alarm sisteminden gelen sinyalleri sürekli takip ederek evimizi gönül rahatlığıyla bırakıp tatile gidebilmemizi sağlar.

Her zaman önlem almak çözüm bulmaktan daha kolay ve etkilidir. Bir kazadan sonra herkes bir daha olmaması için tedbir alır, başımıza bir şey gelmeden bu güvenliği sağlamaksa kendimize ve sevdiklerimize değer vermemizle mümkündür.1500 tl den başlayan bir yatırımla sisteme sahip olunabilir, aylık 50 tl gibi 7/24 haber alma alarm merkezi hizmetinden faydalanılabilir. Alarm sistemleri değer verdiklerimiz için bir önlemdir; büyük tehlikelerden küçük maddi olarak korunabilmenizi sağlar.