Crow Alarm Sistemi Nasıl Çalışıyor

Alarm sistemleri ekipmanları olan kontrol paneli, şifre paneli, iç ve dış sirenler, hareket dedektörleri, manyetik kontaklar, duman dedektörleri ve darbe anınında uyarı veren dedektörler gibi ekipmanlardan gelen sinyaller crow kontrol paneline iletilir ve kontrol paneli bu sinyalleri alarm durumuna göre değerlendirir. Kontrol paneli programlamasında aksiyon planına göre bölgeler tanımlanıp, dedektörlerden gelen bilgiye göre aksiyon alır.

ALARM SİSTEMLERİ NASIL ÇALIŞIR?

Alarm sistemi mahiyetine göre farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Her farklı durum için özelleştirilmiş alarm sistemleri, bu farklı durumları algılamaya yönelik farklı sensörlerle çalışır. Ancak temelde prensibi aynıdır. Buna göre, öncelikle sensörlerle yangın, hırsızlık, gaz kaçağı vb. durum algılanır, sensörlerin gönderdiği sinyallerin alarm sinyaline dönüşmesi sağlanır ve ardından duruma göre alarm izleme merkezine sinyal göndermek, siren çalmak ve sorunun giderilmesine yardımcı olmak gibi işlemler vasıtasıyla alarm harekete geçer.

Alarm sistemi  kurulu konumda dedektörden gelen sinyal ile ortamda sesli uyarılar yapar, sabit telefon veya gsm  arama özelliği ile alarm anında aranacak kişilere veya varsa alarm gözlem merkezine alarm durum bilgisini iletir. alarm Sistemde kullanılabilecek bir çok özellikte dedektör olup, yangın alarmından su baskını olayına kadar çok farklı uyarıcı dedektörler ile mekanınızda oluşabilecek tüm vakalara karşı tedbir alınabilecek çözümleri vardır.
Evlerde kapı be penceler için manyetik kontak kullanılması daha uygun olup, koridor kısmında hareketi algılayan pır dedektörü konumlandırılmalıdır. Hareket dedektörünün kullanım amacı pencerenin kanat kısmını açmadan camı kesip içeriye bir girişin olabileceği gibi durumlarda hareketi algılayıp, alarm durumu oluşturması sağlanır.

Ev kullanıcıları hareket dedektörü alarm sistemi kurulu konumda evlerinde dedektörün görüş alanında olsa dahi gezinebilmesi için sistemin porgram aşamasında ( ev içi ) modunda kurulumu otomatik yapıp, ev içinde yapılan alarm kurulumlarında hareket dedektörü otomatik devre dışı kalır. Devre dışı kalması olayı sistemetik olup, alarm kurulumu esnasında evde birileri var ise otomatik ev içinde modunda kurulur.
Sistemde kablo çekilmesinin mümkün olmayan veya estetik olarak uygun olmayan alanlarda güvenli bir şekilde crow kablosuz alarm sistemi kullanılabilir.

Crow alarm sistemleri korunması istenilen mekanın veya bölgenin özelliklerine göre belirlenen dedektörler ile yapılmalıdır.Yanlış belirlenen dedektörler alarm sisteminin devamlı yanlış alarm vermesini veya çalışması gerektiği gibi çalışmamasını sağlar ve sistemlerin sağlıklı çalışmasını engeller.alarm sistemleri korunması gereken mekanların sadece hırsızlığa karşı değil aynı zamanda yangın,deprem,su baskını,panik,sabotaj,eletrik kesintileri kontrolü gibi bir çok dedektör ekleyerek mekanınızın istenmeyen tüm olaylara karşı korunmasını sağlar.İzmir ve tüm Türkiye de hizmet veren güvenlikten mekanlarınızın korunması ve 7/24 takibi için profesyonel tip hırsız alarm sistemleri projelendirilmesini talep edin.

Crow Alarm sistemi nedir?

Alarm sistemleri farklı güvenlik firmalarının kullanıcılarının ihtiyaçlarını ücretsiz keşif gibi hizmetleri sayesinde tespit ederek sunduğu ve birçok farklı durumda güvenlik sağlamayı amaçlayan, caydırıcı ve koruyucu özellikleri bir arada bulunduran cihazlara verilen isimdir.

Farklı eklentilerle alarm sistemleri daha kapsamlı olabilir, ya da ihtiyacınıza uygun olarak daha kapsamlı kalabilir.

Alarm sistemleri genellikle;

Hırsızlık
Yangın
Acil Sağlık
Gaz Kaçağı

gibi temel tehdit ve kazalardan sizi korumak için tasarlanmıştır. Bunların her biri için ayrı ayrı alarmlar alabilir ya da güvenlik şirketlerinin birlikte sunduğu çözümler ile evinizi ya da işyerinizin geniş bir çerçevede güvenliğini sağlayabilirsiniz. Güvenlik şirketleri bu alarm sistemleriyle birlikte, alarm izleme merkezleri ve panik butonu ya da kamera kaydı vb. ek hizmetler de sunmaktadır. O nedenle alarm sistemlerini alıp taktırmanın sağlayacağı güvenliğin bir sonraki aşamasına bu güvenlik şirketlerinden biriyle anlaşarak ulaşabilir ve kendinizi tam anlamıyla güvende hissedebilirsiniz

Tags: , , ,